Czym się charakteryzują rolety zewnętrzne podtynkowe?

Zastosowania rolet zewnętrznych w przypadku domów, mieszkań czy lokali gospodarczych są dość oczywiste. Przede wszystkim chodzi o to, aby stworzyć dodatkową warstwę oddzielającą nas od świata zewnętrznego i to na różnych poziomach. Opuszczone rolety zewnętrzne sprawiają, że nikt nie widzi, co dzieje się w środku. Akcentowana jest wobec tego kwestia prywatności całkiem spore grono konsumentów decyduje się na zamontowanie rolet za oknami właśnie z tego powodu. Argumentów za tym wyborem jest rzecz jasna więcej. Solidna roleta z dobrych materiałów będzie skuteczną izolacją akustyczną, tłumiącą chociażby hałas uliczny.

Ma to spore znaczenie dla mieszkańców sporych miast czy też domów zlokalizowanych przy ruchliwych trasach, zwłaszcza gdy akurat brakuje ekranów akustycznych – choć na szczęście w takich miejscach jest to coraz rzadsze. Bez wątpienia nie sposób pominąć też kwestii bezpieczeństwa.

Rolety zewnętrzne, czyli problem dla włamywacza

Jeśli zamontujemy roletę zewnętrzną i ją opuścimy, siłowe dostanie się do wnętrza za pomocą okna będzie większym wyzwaniem. Często już tyle wystarczy, aby potencjalny rabuś zmienił swoje plany i poszukał złodziejskiego szczęścia pod innym adresem. Szczególnie należy tutaj podkreślić, że kłopotem dla przestępców są rolety zewnętrzne podtynkowe. Uchodzą one za najtrudniejsze do sforsowania z uwagi na specyfikę ich montażu.

Tak się bowiem składa, że są montowane wewnątrz muru, jednakże bez ingerowania w strukturę izolacji termicznej, jak ma to miejsce w przypadku rolet nadstawnych. Mechanizm pozostaje ukryty, więc wszelkie zewnętrzne próby ingerowania w roletę będą się wiązały z dużym prawdopodobieństwem braku sukcesu. Będzie tam tym bardziej, gdy zdecydujemy się na zakup wariantu typowo antywłamaniowego. Takie rolety są jeszcze wytrzymalsze, co konsumenci rzecz jasna szalenie doceniają.

Czy rolety zewnętrzne podtynkowe to dobry wybór?

Zdaniem wielu specjalistów jest to opcja optymalna. Posiadają bowiem wszelkie funkcje typowe dla wszystkich typów rolet zewnętrznych.

Znakomicie prywatyzują pomieszczenia, chroniąc przed ciekawskimi spojrzeniami sąsiadów lub przypadkowych przechodniów. Ponadto izolują nas od hałaśliwych dźwięków, o czym była mowa powyżej. Niwelują dostawanie się do wnętrza domu czy mieszkania promieni słonecznych, a więc w upalne letnie dni pomieszczenia nie będą się nadmiernie nagrzewać. Ma to spore znaczenie w przypadku bloków lub domów jednorodzinnych znajdujących się w silnie nasłonecznionych punktach. Opuszczone w ciągu dnia rolety zewnętrzne można spokojnie podnieść po powrocie z pracy – wówczas słońce nie jest już tak dokuczliwe. W środku będzie zdecydowanie chłodniej niż na zewnątrz, co niewątpliwie stanowi sporą ulgę.

Inwestycja w zestaw rolet na pewno się z tego punktu widzenia opłaci, więc warto wydać te pieniądze. Zwykle nie ma wtedy potrzeby kupowania chociażby żaluzji, bo zwyczajnie tracą one sens.

Gdzie zamówić rolety zewnętrzne podtynkowe, aby być zadowolonym?

Sprawą kluczową jest zawsze wybranie odpowiedniego dostawcy i najlepiej jednocześnie wykonawcy. Jeśli firma, w której zamówimy rolety zewnętrzne będzie je montować w budynku, mamy pewność, że odpowiedzialność za produkt nie rozmyje się. Zresztą godne zaufania podmioty standardowo zapewniają usługę montażu, co samo w sobie jest pewnym świadectwem solidności. Plusem rolet podtynkowych jest to, że mogą być instalowane już po zakończeniu właściwych robót budowlanych.

To ich niewątpliwa przewaga nad roletami nadstawnymi. Po wykonaniu wszystkich prac zyskujemy komplet funkcjonalnych rolet, które są wartościową przeszkodą dla złodziei i doskonałym sposobem na zapewnienie domownikom sporej dozy prywatności. Na polskim rynku działa dziś sporo przedsiębiorstw, jakie specjalizują się w handlu roletami i montowaniu ich. Zawsze warto zwracać uwagę na detale i powierzać te zadania wyłącznie tym podmiotom, które mogą się pochwalić wieloma przychylnymi opiniami na temat prowadzonej działalności.

Polecane

Przeczytaj również

Jak dobrze zaplanować remont mieszkania?
Modny trend: domowe huśtawki
6 kroków do tworzenia fotografii artystycznej