Jak zrobić koronkowe zdobienie na doniczce?

Czasami chcielibyśmy mieć w domu coś niecodziennego, co będzie się wyróżniało, przyciągało wzrok, a jednocześnie będzie bardzo subtelne. Co więcej, coraz częściej ludzie chcą różne dekoracje robić samodzielnie, aby czuć, że mają oni realny wpływ na to, jak prezentuje się ich dom, że to oni coś zrobili i patrząc na daną rzecz, mieć z niej jeszcze więcej satysfakcji. Dlatego też możemy spotkać doniczki, które posiadają koronkowe zdobienie. Jak się okazuje, wykonanie takiej dekoracji nie jest trudne, nie zabiera wiele czasu, a co więcej, może się okazać, że sprawi nam to naprawdę wiele przyjemności. Takie koronkowe zdobienie na doniczce nie jest trudne do wykonania, a to oznacza, że spokojnie możemy się tym zająć sami, jeśli tylko wcześniej zaopatrzymy się w niezbędne akcesoria. Nie mniej, nie zabierze nam to wiele czasu, a z pewnością będziemy mieli wielką satysfakcję, jak już wszystko skończymy robić.

W jaki sposób uzyskać koronkowe zdobienie na doniczce?

Jeśli tylko poświecimy trochę czasu na zdobycie niezbędnych informacji, to szybko się przekonamy, że wcale nie jest trudno uzyskać koronkowe zdobienie na doniczce.

Co więcej, nawet nie będziemy do tego potrzebowali jakichś specjalnych narzędzi, a to oznacza, że będziemy mogli wszystko zrobić stosunkowo łatwo i tanio. Przede wszystkim jeśli chcemy mieć koronkowe zdobienie na doniczce, to powinniśmy się zaopatrzyć w ceramiczną doniczkę, która będzie w naturalnym kolorze. Następnie musimy wybrać dwa kolory farb, które mają się na niej znaleźć, gąbkę, wosk i koronkowy wzór. Jeśli już to wszystko mamy, to możemy zabrać się do pracy, aby wykonać koronkowe zdobienie na doniczce. Na początek oczywiście trzeba pomalować samą doniczkę i poczekać aż dokładnie wyschnie. Może się okazać, że będziemy musieli nałożyć dwie warstwy farby, a to oznacza, że powinniśmy się uzbroić w cierpliwość i niczego nie przyspieszać, abyśmy mieli pewność, że całość jest naprawdę dobrze wysuszona.

Co dalej jeśli chcemy mieć koronkowe zdobienie na doniczce?

Kiedy sama doniczka jest już gotowa, powinniśmy zająć się przygotowywaniem koronki, którą będziemy chcieli na niej odcisnąć.

Możemy do tego wykorzystać obrus albo firankę, które są zrobione z koronki. Najpierw malujemy dany materiał drugim kolorem farby, nakładając ją tylko na niewielkiej powierzchni. Następnie tak pomalowaną koronkę przykładamy do doniczki i delikatnie dociskamy, w czym świetnie sprawdzi się zwykła, kuchenna gąbka. Kiedy już koronkowe zdobienie na doniczce będzie naniesione, musimy zadbać o to, aby nic się z nim nie działo i żeby przez cały czas wyglądało tak, jakby dopiero co były nałożone. Dlatego też, całość należy pokryć transparentnym woskiem i pozostawić do dokładnego wyschnięcia. Z pewnością takie koronkowe zdobienie na doniczce sprawi, że będzie się ona prezentowała naprawdę ciekawie, a co się z tym wiąże, będzie ozdobą naszego parapetu. Co więcej, koronkowe zdobienie na doniczce możemy wykonać różnymi kolorami, a to oznacza, że będziemy mogli je idealnie dopasować do wystroju danego pomieszczenia.

Koniecznie zobaczmy jakie mamy tutaj możliwości. Może się wówczas okazać, że takie koronkowe zdobienie na doniczce będzie nie tylko proste w wykonaniu, ale również da nam wiele satysfakcji. Niewielkim nakładem sił i czasu, będziemy mogli stworzyć niecodzienną doniczkę, która będzie niepowtarzalna, a to oznacza, że warto się nad czymś takim zastanowić. Koronkowe zdobienie na doniczce nie wymaga ani wiele czasu, ani pieniędzy, ani umiejętności, a to oznacza, że każdy będzie mógł je wykonać. Wówczas będziemy mogli sami korzystać z takiej doniczki, albo ją komuś podarować. Jedno jest pewne, jeśli chcemy mieć doniczkę jedyną w swoim rodzaju, to takie koronkowe zdobienie na doniczce będzie najlepszym rozwiązaniem. Co więcej, może się również okazać, że będzie to świetna okazja, abyśmy spędzili czas z dziećmi przy czymś, co jest proste do zrobienia, twórcze, a jednocześnie co sprawi naszym pociechom wiele radości.

Polecane

Przeczytaj również

Gdzie warto kupować akcesoria do wnętrz?
Remont łazienki – o czym warto pamiętać? remont łazienki 4000 remont łazienki porady, jak układać dekory w małej łazience
Jak dobrze zaplanować remont mieszkania?