Tarcze diamentowe

Przeznaczone do cięcia i szlifowania tarcze diamentowe do szlifowania znajdują zastosowanie przy obróbce twardych materiałów, takich jak m.in. beton, glazura, ceramika, gres, terakota, kamień, itp. W zależności od rodzaju można je stosować wraz ze szlifierkami ręcznymi, frezarkami szczelinowymi oraz stacjonarnymi maszynami np. stołowymi pilarkami. Większość dostępnych na rynku tarcz jest dostosowanych do pracy zarówno na mokro i sucho.

Do wyprodukowania tarcz wykorzystuje się syntetyczne diamenty, co wpływa na ich wysokie parametry. Mogą być one zgrzewane laserowo lub poprzez lutowanie. Tego rodzaju osprzęt do elektronarzędzi jest bardzo wytrzymały – nie pęka, nie odkształca się i charakteryzuje się wyjątkową twardością. Wielu producentów oferuje tarcze o zróżnicowanych średnicach. Ten parametr wpływa na cenę tego rodzaju osprzętu. Diamentowe tarcze od najlepszych producentów pozwalają na precyzyjne i szybkie cięcie najtwardszych materiałów z dobrym jakościowo wykończeniem.

Tarcze z nacięciami chronią materiał przed kruszeniem, a operatora narzędzia przed pyłem. Aby przez długi czas zachować ich właściwości, należy je odpowiednio konserwować. W tym celu można posłużyć się specjalnym kamieniem. Dobra tarcza diamentowa charakteryzuje się dużą trwałością, ale też wysoką ceną szczególnie te, które posiadają klejony, wyciszany i wzmocniony dysk ułatwiający pracę. Ceny tych narzędzi produkowanych przez uznane w branży marki takie jak Dremel, Bosch, Dedra, Graphite zaczynają się od kilkudziesięciu złotych, a dochodzić mogą nawet do kilkuset złotych..

www.zlot2010krakow.pl
Polecane

Przeczytaj również

Młotowiertarki
Odkurzacze uniwersalne
Podstawowe zasady BHP pracy z elektronarzędziami