Szlifierki

Szlifierki to urządzenia z dużą mocą, pracujące narzędziami wieloostrzowymi tzw. ściernicami, dlatego powinny być zaopatrzone w osłony oraz być dobrze wyważone. Ze względu na tarcie wytwarzane podczas pracy urządzenia, powstaje duża ilość ciepła, dlatego ważne jest efektywne chłodzenie sprzętu. Tak jak inne elektronarzędzia, tak również szlifierki mają wiele rodzajów w zależności od zastosowań. W gąszczu tych urządzeń bez fachowej wiedzy trudno odnaleźć tę najlepszą do domowego użytku.

Oto krótki przegląd szlifierek, który może pomóc dokonać właściwego wyboru. Szlifierki kątowe sprawdzą się do obróbki powierzchni metalowych lub wygładzania nacięć w murze. Szlifierki mimośrodkowe są niezastąpione przy remoncie, gdy trzeba pozbyć się nagromadzonych na ścianach warstw farby. Eksperci polecają je ponadto do bardziej precyzyjnych prac na powierzchniach płaskich i w niektórych przypadkach do zakrzywionych. Popularne szlifierki taśmowe nie nadają się z kolei do wymienionych materiałów.

Wykorzystamy je za to do powierzchni drewnianych. Szlifierki oscylacyjne mogą być stosowane na powierzchniach zaokrąglonych. Poza tym ze względu na wykonywane zadania możemy wyróżnić jeszcze szlifierki do wałków, szlifierki bezkołowe, szlifierki do otworów, narzędziowe oraz do płaszczyzn. Kolejną ważną rzeczą jest moc. Najlepiej wybrać takie urządzenie, które posiada wyższy poziom mocy oraz istnieje możliwość jej regulacji.

Z dodatkowych funkcjonalności warto zwrócić uwagę na to, czy szlifierka zbiera pył..

www.avsy.pl
Polecane

Przeczytaj również

Stojaki i uchwyty do elektronarzędzi
Podstawowe zasady BHP pracy z elektronarzędziami
Szlifierki