Stojaki i uchwyty do elektronarzędzi przenośnik ślimakowy serwis Hidroma

Niektóre prace remontowo-budowlane wymagają największej precyzji – dokładnego przyłożenia narzędzia. Tak jest np. w przypadku wywiercenia otworu w ścianie, który ma być wykonany co do milimetra w danym miejscu i przy tym estetycznie, czyli bez najmniejszych uszczerbków na tynku. Wówczas idealnie sprawdzają się prowadnice i stojaki, na których można umieścić przykładowo wiertarkę i bez obaw zacząć wiercić. Najpopularniejszymi narzędziami w tej kategorii są stojaki do szlifierki kątowej, uchwyty wiertarskie z chwytem Morsea, stojaki wiertnicze, stojaki kątowe do wiertarki.

Wielu uznanych producentów elektronarzędzi takich jak Wolfcraft, Proxxon, Makita, Bosch czy Metabo, oferuje stojaki dostosowane do użytku z konkretnymi rodzajami sprzętu. Dzięki nim praca z młotem udarowym będzie wygodniejsza, a szlifierkami kątowymi bardziej precyzyjna. Stojaki do elektronarzędzi są najczęściej wykonywane ze stali. W takim przypadku polecamy malowanie ppoż konstrukcji stalowych. Żeliwna podstawa zapewnia ich stabilność. W wybranych modelach stojaków istnieje możliwość przytwierdzenia ich do podłoża, np.

stołu warsztatowego. Z kolei niektórzy producenci oferują stojaki z uchwytami na dodatkowy osprzęt. Stojaki warsztatowe sprawdzą się w profesjonalnych warsztatach, jak i tych stworzonych przez majsterkowiczów-hobbystów. Ceny tych produktów nie należą do najniższych. Kwotę, jaką przeznaczyć trzeba na zakup drobnego uchwytu zaczynają się od kilkudziesięciu złotych, natomiast ceny dużych profesjonalnych stojaków na cięższy sprzęt dochodzą do kilkuset lub nawet kilku tysięcy złotych.

.

Polecane

Przeczytaj również

Odkurzacze uniwersalne
Czego używamy do obróbki skrawaniem?
Groty wkrętakowe (bity)