Jak zrobić drewniane literki?

Chcemy podarować naszym dzieciom wszystko co najlepsze. Czy to do zabawy, czy jako dekoracja ich pokoju, a to oznacza, że zanim dokonamy ostatecznego wyboru, musimy wszystko dokładnie przeanalizować. Sporym zainteresowaniem od jakiegoś czasu cieszą się wszystkie drewniane zabawki i elementy. To dlatego, że są wytrzymałe, ponadczasowe, a dodatkowo jeszcze prezentują się bardzo elegancko. Dlatego też warto się dowiedzieć, jak zrobić drewniane literki, tak aby mieć pewność, że będą się one prezentowały tak samo dobrze, jak te, które wykonane są przez profesjonalne firmy. Takie drewniane literki mogą służyć nie tylko do zabawy, ale w odpowiedniej wielkości, mogą stać się świetną dekoracją dziecięcego pokoju, i nie tylko.

Dlatego też warto zobaczyć jak łatwo zrobić drewniane literki, które będą służyły nam czy naszym dzieciom przez kolejne lata. Tym bardziej, że wszystko jest proste do wykonania, tanie, a efekt końcowy może przejść nasze najśmielsze oczekiwania. Wystarczy tylko trochę cierpliwości i odpowiednie materiały.

Szukajmy podpowiedzi jak zrobić drewniane literki

Przede wszystkim, w pierwszej kolejności powinniśmy się zastanowić nad tym, do czego mają służyć takie drewniane literki. Od tego w końcu będzie zależało to, jak je zrobić, tak aby odpowiednio spełniały swoją funkcję. W końcu inaczej będziemy musieli zrobić drewniane literki, które będą miały służyć naszemu dziecku do zabawy, a inaczej takie, które będziemy chcieli postawić czy powiesić do dekoracji.

W każdym z tych przypadków musimy się zastanowić nad tym, jakiej mają być wielkości, bo od tego będzie zależał rozmiar deski, którą będziemy musieli tutaj wykorzystać. Jeśli chodzi o to, jak zrobić drewniane literki, to musimy się zaopatrzyć w odpowiedni szablon, od którego odrysujemy kształt danej literki. Kiedy to już będzie gotowe, musimy zaopatrzyć się w dobrej jakości wyrzynarkę, tak abyśmy mieli pewność, że będziemy mogli naszą literkę wyciąć i wszystko będzie równo. Kolejnym etapem tego jak zrobić drewniane literki, będzie ich oszlifowanie, tak abyśmy mieli pewność, że nie mają żadnych szorstkich fragmentów, o które moglibyśmy się skaleczyć.

Co jeszcze warto wiedzieć odnośnie tego, jak zrobić drewniane literki?

Kiedy już potrzebne nam, drewniane literki są wycięte i oszlifowane, należy przejść do ich ozdabiania. Możemy w tym celu wykorzystać farby i pomalować każdą literkę na wcześniej wybrany kolor.

Może się wówczas okazać, że tę czynność będziemy musieli powtórzyć co najmniej dwa lub trzy razy, tak aby nic nie przebijało. Ale analizując jak zrobić drewniane literki, możemy się też zdecydować na owinięcie ich materiałem. Z jednej strony zyskamy ciekawy efekt, z drugiej zakryjemy drewno, a to oznacza, że warto się zastanowić, czy faktycznie chcemy tak to rozwiązać. Może się też okazać, że szukając inspiracji odnośnie tego jak zrobić drewniane literki, trafimy na pomysł ich podświetlenia. To się sprawdzi przede wszystkim wówczas, gdy będziemy chcieli je powiesić na ścianie, albo postawić na komodzie. Wówczas wieczorami zyskamy świetny efekt wizualny.

Jeśli zastanawiamy się jak zrobić drewniane literki, to warto wiedzieć, że nie jest to skomplikowane, a co więcej, nie potrzebujemy do tego zbyt wiele sprzętu. Jeśli nasze dziecko będzie miało się nimi bawić, to warto wykonać takie średniej wielkości. Tak, aby nie miało problemów z ich podnoszeniem, ale jednocześnie, żebyśmy nie musieli się martwić, że będzie je brało do buzi. Jeśli chcemy je postawić czy powiesić jako dekorację, powinniśmy wykonać takie w większych rozmiarach. Jednak analizują jak zrobić drewniane literki, powinniśmy przede wszystkim pomyśleć o ich grubości. Te do zabawy powinny być cieńsze, do postawienia czy powieszenia grubsze i stabilniejsze.

Jednak zawsze powinniśmy dopilnować, aby były odpowiednio wyszlifowane i co więcej, żeby dokładnie pokryć ich powierzchnię farbą, tak abyśmy mieli pewność, że nic nie będzie przebijało. Możliwości jest naprawdę sporo, a więc warto się zastanowić, jak mają się ostatecznie prezentować.

Polecane

Przeczytaj również

Naklejki ścienne – szybki i efektowny sposób na dekorację ściany
Jak zrobić drewniane literki?
Poduszki do siedzenia na podłodze – hity sezonu